Drag and Drop or Double ClickVítej, v ráji psů...
Když psi umřou a nejdou do nebe, chci jít tam kam jdou oni!

Typy nosů

18. dubna 2009 v 16:48 |  Anatomie psa
Hnědý nebo játrový nos
Hnědé nebo játrové zbarvení nosu je u něktrých plemen naprosto přijatelné,obvykle ve spojení odpovídající barvou srsti už je dánogenetickou výbavou.Německý krátkosrstý ohař má nos hnědý,irský vodní španěltmavě játrový a sussex španěl játrový.

Motýlí nos
Motýlí nos,někdy se mu říká skvrnitý,je u mnoha plemen nepřípustný;jde o nos,na kterém částečně chybí pigmentace a má nepravidelný vzhled.Avšak pigmentace nosu se někdy někdy rozvíjí déle,a tak nemůže být vždy u mladého štěněte dokonale stanovená.Nepravidelná pigmentace je povolená u německých dog typu harlekýn,i když není žádoucí.
Nos masové barvy
Masově zbarvený nos je zbarvený stejnoměrně,ale má světlejší odstín,jako u výmarského ohaře,clumber španěla a faraonského chrta.U plemen,u kterých je toto zbarvení nepřípustné,se mu v Británii říka Dudlyeův nos podle pana Dudleye.
Beraní nos
Beraní nos se také nazývá orlí.Při poheldu z profiluje hřbet nosu téměř rovný,kromě nosní překážky,která se na konci sklání dolů,jako u skotského jeleního psa.
Římský nos
Z profilu má řimský nos nebo klabonos zřetelně vyklenutý hřbet.Typickým příkladem je bultériér(já se z těch bultériéru jednou zcvoknu xD).
Stejnobarevný nos
Stejnobarevný nos má totožnou nebo podobnou barvu jako srst,např. čokoládově zbarvený chsapeake bay retrívr má také čokoládový nos.
Zimní nos
Zimní nos,často se mu také říká ušmudlaný nebo sněhový,se dá u některých plemenspatřit častěji a u jiných méně.V podstatě jde o nos,který je normálně jednobarevný,černý,ale který získá v zimních měsících narůžovělý odstín nebo proužky.Je přijatelný u některých plemen,a také ho často můžeme nalézt u labradorského retrívra.
Rozšířené nozdry
Rozšířené nozdry jsou opravdu široké,aby umožnily nasát co nejvíce vzduchu.Typickým příkladem jsou nozdry flanderského bouviera,standardy vyžadují nozdry dobře vyvinuté.
Sevřené nozdry
Sevřené nozdry představují vadu u všech plemen,protože neumožňují dostatečný přísun vzduchu do plic,což může vést k dýchacím problémům.Plemenné standardy shi-tzu důrazně upozorňují,že sevřené nozdry jsou krajně nevýhodné.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama