Drag and Drop or Double ClickVítej, v ráji psů...
Když psi umřou a nejdou do nebe, chci jít tam kam jdou oni!

Typy očí

18. dubna 2009 v 16:51 |  Anatomie psa
1)Mandlové oči
Mandlové oči jsou ve skutečnosti oválné,ale mají oba koutky lehce zahrocené,protáhlé.Má je irský vodní španěl,barzoj nebo peruánský naháč.


2)Hluboko zasazené oči
Tyto oči sedí téměř celé v očnicích,patrná je jen malá část bulvy.Takto dobře chráněné je má například čau-čau.
3)Otevřené oko
Některá plemena mají viditelnou spojivku následkem poklesu spodního víčka.U mnoha plemen je to vada,ale u bloodhaundů je to plmenný znak
4)Šikmé oko
Někdy se označuje jako mongolské oko nebo orientální.Vnější koutek je položen výše než vnitřní.Je to tyúický znak vlků,z psích plemen má aljašský malamut a jiní špisové,bulterier nebo flat-coated retrívr.
5)Oválné oko
Mnoho rozmanitých plemen má oválné oko,jo to velmi běžný tvar.Mají ho například jezevčíci.
6)Kulaté oko
Otevřená oční štěrbina budí dojem kulatého tvaru oka u fancozských buldočků,grifonků nebo malých španělů.
7)Trojúhelníkové oko
Tento typ oka je hranatější než oko oválné a vnější koutek je položen výše.Takové oko požaduje standart afgánského chrta.
8)Brýle
Tento termín popisuje kulaté světlé skvrny kolem očí,které ovlivňují např. výraz keeshonda,islandského ovčáka nebo šarplanince.Tzv.brýle zvýrazňuje tmavší barva obličeje.
9)Pálení
Důležitou součástí pálení jsou výrazné tříslové tečky nad očima,které mají dobrmani,rotvajleři,černí pinčové,dordonsetři a mnoho jiných.U u černých basenži se jim říká ,,melounová zrnka,,.
10)Čtyři oči
Čtyřoký je označení psa s pálením,který má znaky nad očima zvlášť výrazné.Přímo od toho je odvozeno maďarské jméno slovenského kopova.U tibetských plemen se ,,čtyřem očím,, připisují magické schopnosti(:D)
11)Domino
Je to opak obličejové masky,tmaného zbarvení obličeje,které je daleko běžnější.Vyskytuje se často u sáňových psů,malamutů a hasyů a zdůrazňuje výraz očí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama